Mistřín je novým rekordmanem ligy

16.07.2012 21:47

Petrovský hasičský areál pod vinnými sklepy v Plžích zažil uplynulou sobotu věci. Pan Vichr tentokrát vyslal nad místní trať pouze svého hodnějšího bráchu Větříka, který sem tam sice proudaře pozlobil, ale moc starostí nenadělal. Přívětivějších podmínek bezezbytku využili letos suverénní kluci z Mistřína a postarali se o přepis rekordních tabulek okresu Hodonín.

Nový okresní rekord v jejich podání má nyní hodnotu 17,10 a je o tři setiny lepší než dosavadní nejlepší výkon borců z Vacenovic. A to by se na jejich představení rozhodně našly i rezervy. Základna totiž tentokrát rozhodně úplně nesedla borci na béčkách, téměř Boltovským sprintem, ale svou chybu dokázal napravit a voda byla na všech postech tak akorát. Kluci z Mistřína mají letos perfektní formu a docela se v jejich podání těším na soutěž v Hrubé Vrbce. Myslím, že premiérová šestnáctka je na spadnutí.

Na starou formu si v polovině sezony začínají vzpomínat hasiči z Vlkoše. Bývalý trojnásobný vítěz celé ligy se letos spíš trápil. Jejich petrovský útok, ale vypadal moc pěkně a konečné druhé místo za čas 18,06 je pro kluky motivací do zbytku sezony. Aspiranty na pomyslnou bednu měli být rozhodně i borci z Vések na Uherskohradišťsku. Nadějný útok se malinko zasekl až na pravém terči, kde oproti levému chyběla půlvteřinka. Čas 18,17 nicméně na bronz stačil. Další ztrátu v honbě na čaroděje z Mistřína nabrali kluci z Čeloznic. Slušný útok a solidní čas 18,26 nestačil na víc, než na čtvrtou příčku. Bodový rozdíl na špici Grand Prix se díky tomu zvýšil 16 bodů.

Kromě vítězů měla petrovská soutěž ale samozřejmě i své poražené. Smolaři dne byli bezpochyby hasiči z Hrubé Vrbky a to nejen mezi muži, ale jak se zmíním později i v kategorii žen. Zatímco Jara Bělík v dresu Vrbčanů srazil levý terč v čase 17,12, pravý proudař sice valil vodu na svůj terč statečně, na rozsvícení červeného světla ale čekal marně. Ambiciózní tým z Horňácka tak odjel z pod Plží s prázdnou. Pravý terč zazdil veškeré naděje i v podání Svatobořic a Vlkoše B. S pořádnými prostřiky na něm si balili nádobíčko také proudaři Ratíškovic, Petrova, Salaše nebo Prušánek.

Soutěž děvčat nepříznivě ovlivnila dešťová přeháňka, která skropila místní pažit krátce před startem prvního družstva a střídavě zlobila prakticky až do konce celého klání. Možná i díky vodě z nebes diváci v kategorii žen žádné hvězdné časy neviděli. Nejvíce důvodů k radosti nakonec měla děvčata z Lipova. Přestože pravý terč opět držel nahoře o více než vteřinu déle než levý, čas 19,28 tentokrát stačil na vítězství a plný počet bodů do vyrovnané ženské ligy. Druhou příčku obsadily hasičky z Kuželova. Ty se výsledkem 19,71 také ještě dokázaly vtěsnat pod hranici dvaceti vteřin. To je ale vše přátelé. Smůlu si vybraly holky z Ratíškovic. Časomíra po jejich pokusu sice zůstala stát na hodnotě 19,79 o body je však připravila nemilosrdná pravidla v podobě nesešroubovaného savicového vedení. Ještě se musím vrátit k už jednou zmiňované Hrubé Vrbce. Také u děvčat zafungovalo prokletí pravého terče. Jindy precizní Terka Ševečková bojovala tentokrát s černožlutým čtvercem marně, terč nesepnul a vrbecká děvčata proto stejně jako chlapi odjížděla z Petrova s nepořízenou. Pro pořádek ještě zbývá doplnit, že třetí příčku časem 21,75 si z petrovské soutěže odvezly letos trošku se trápící hasičky z Hovoran. Kéž by první letošní bedna byla pro ně vzpruhou do zbytku sezony.

Liga pokračuje už tuto sobotu v Rohatci. Předpověď hlásí jak jinak než dešťové přeháňky, nezbývá než se začít modlit...