Prevence

Na této stránce naleznete vše co souvisí s prevencí. A to rady jak se chovat za mimořádné události, co dělat při povodni, nebo jak v klidu přežít Vánoce. Dozvíte se tu také více informací o výtvarné a literární soutěži pro děti - Požární ochrana očima dětí. A také informace o preventivně výchovné činnosti na našem regionu.

 

 

 

 

Kompletní zpráva o činnosti instruktorů preventivně výchovné činnosti z okresu Hodonín s kompletním přehledem činosti a dalších informací za uplynulé období naleznete zde.

 

 

Akce zaměřené na prevenci PO a OOb

 

 

 

Projekt OČMU

HZS Středočeského kraje vytvořil na www.youtube.com kanál  Výuková videa pro školní téma "Ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných událostí" - OČMU, který má pomoci učitelům ve školách, ale také vedoucím mladých hasičů.

Na celém projektu se podílí realizační tým, který je z převážné většiny tvořen příslušníky z úseku prevence. 

Preventisti a instruktoři PO a OOb okresu Hodonín komunikují a vyměňují si své poznatky a nápady se zástupci HZS Středočeského kraje. Středočeský kraj zastupuje v této spolupráci  kpt. Ing. Mgr. Hynek Černým z pracoviště prevence OOB a KHP HZS Středočeského kraje, územní odbor Beroun a z okresu Hodonín Tomáš Sklenák, preventista PO a instruktor preventivně výchovné činnosti PO a OOb.

 

 

 

 

 

Jak málo stačí k záchraně života aneb jak správně pyužít reflexní prvky

 

 

Hasík - preventivně výchovná činnost v oblasti PO a OOb

 

Jméno: osvědčení: Obce spadající pod jednotlivé instruktory: kontakt:
Sklenák Tomáš Instruktor PVČ v oblasti PO a OOb

Preventista PO III.st.
Hodonín, Rohatec, Sudoměřice, Petrov, Blatnice pod Sv. Ant., Strážnice, Kyjov 728574617
Trojancová Jana Instruktor PVČ v oblasti PO a OOb

Preventista PO III.st.
Hodonín, Rohatec, Sudoměřice, Petrov, Blatnice pod Sv. Ant., Strážnice ---------
Valentová Blanka Instruktor PVČ v oblasti PO a OOb Hodonín, Šardice, Čejkovice, Ratíškovice, Vacenovice, Veselí nad M., Starý Poddvorov, Veletiny, Drslavice, Hradčovice 606535033
Mokrá Radka Instruktor PVČ v oblasti PO a OOb Radějov  
Možnarová Martina Instruktor PVČ v oblasti PO a OOb Radějov ---------
Kölbel Vojtěch Instruktor PVČ v oblasti PO a OOb Kyjov, Svatobořice 774346165
Šrůtka Igor Instruktor PVČ v oblasti PO a OOb Kyjov, Svatobořice ---------
Ňorek Dalimil Instruktor PVČ v oblasti PO a OOb Kuželov 737488401
Křivánek Ivo člen SDH Kuželov ---------
Komosný Štěpán Instruktor PVČ v oblasti PO a OOb Dolní Bojanovice, Vrbice, Troubsko, Moravské Bránice, Břeclav - Poštorná Fosfa a.s 774079181

 

 

Tento preventivní program je určen pro děti na základních školách v celé ČR. Jeho hlavním cílem je předat dětem důležité informace a návyky v oblasti prevence před požáry a mimořádnými událostmi, základy zdravovědy a základy ochrany obyvatelstva. Výuka je zaměřena na dvě věkové skupiny, a to pro děti ve druhých a šestých třídách základních škol. Výuku na školách vedou odborně proškolení instruktoři z řad profesionálních a dobrovolných hasičů a to ve svém volném čase a zcela zdarma. Proto se snaží získat co nejvíce sponzorů, aby mohli pokrýt své náklady na cestování a na drobné odměny pro děti.

 

Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje se k tomuto programu připojil v roce 2007, kdy byla vypracována Koncepce preventivně výchovné činnosti Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. Na Hodonínsku, Kyjovsku a Veselsku v současné době působí tři aktivní instruktorské skupiny ve složení T. Sklenák, J. Trojancová, B. Valentová, S. Kučerová, T. Strýček, I. Šrůtka a V. Kölbel , které se nyní snaží pokrýt náš region. V minulém školním roce prošlo výukou bezmála tisíc dětí a jejich pedagogů. Také byl uspořádán v Hodoníně nultý ročník akce s názvem „Den s Hasíkem“, jednalo se o vzdělávací program v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Děti i dospělí měli možnost vyzkoušet si hasičskou výstroj, prohlédnout hasičské i policejní automobily a také vůz záchranné služby, vyzkoušet si hašení a dozvědět se něco o požární ochraně a jak se správně zachovat v krizových a mimořádných situacích. Instruktoři na Hodonínsku chtějí s touto akcí pokračovat i v dalších letech. V minulém školním roce byli instruktoři pochváleni koordinátorkou PVČ HZS JmK  kpt. Bc. Pavlou Pražákovou a dali si za úkol, že ve svém náročném tempu budou pokračovat i nadále.

Sklenák Tomáš, instruktor PVČ

 

 

Rady hasičů:

Jak prožít Vánoce bez požáru

Jak na topidla a komíny

Co dělat, když hrozí povodně