Požární sport a TFA
Na těchto stránkách naleznete vše co se týká požárního sportu a plánovaných soutěží.
Pravidla požárního sportu a GP Hodonín najdete v sekci Dokumenty/Sport
Rejstřík sportovních organizací, sportovců, trenérů a sportovních zařízení
Rejstříku sportovních organizací, sportovců, trenérů a sportovních zařízení vede Národní sportovní agentura (NSA). Veškeré zápisy do rejstříku musí provádět přímo SDH, nelze údaje vkládat hromadně prostřednictvím OSH nebo SH ČMS! Sportovní organizace žádající o podporu ze státního rozpočtu podle § 6b odst. 1 písm. a) je povinna bez zbytečného odkladu provést zápis údajů a jejich změn do Rejstříku.
Do rejstříku je nutné zapsat všechny sportovce bez rozdílu věku tj. od 3 let (každý, kdo se soustavně věnuje sportovní činnosti) a trenéry (každý, kdo se soustavně věnuje trenérské činnosti), u trenérů vkládejte starší 18 let.
Informace k zápisu najdete na stránkách SA nebo přímo v rejstříku na adrese https://rejstriksportu.cz
N
TFA na okrese Hodonín
Víte, co je to TFA? Někteří členové SH ČMS okresu Hodonín se naplno věnují závodům TFA.
Jednotlivé soutěže se od sebe liší, ale vždy mají stejnou podstatu.
TFA podle mezinárodních pravidel
Soutěže TFA jsou soutěží pro jednotlivce a to pro ženy i muže od 18 let. Disciplína TFA, volně přeloženo z anglického jazyka znamená „nejtvrdší hasič přežije“.
TFA se řídí specifickými mezinárodními pravidly (https://www.dh.cz/dokumenty/souteze/tfa/pravidla%20tfa.pdf)
Celá soutěž se skládá ze čtyř úseků:
průběh 1. úseku
od startovní čáry soutěžící běží na stanovenou vzdálenost k přistavené CAS (PS), k ní na výstupy připojí dvě hadicová vedení půlspojkami B. Následně obě hadicová vedení, uchopí za proudnice a bez rozpojení rozvine tak, aby mohl položit obě proudnice na značky umístěné ve stanovené vzdálenosti od CAS (PS). Poté se přesune po trati a smotá dvě hadice B, položené rovnoběžně vedle sebe, každou zvlášť do kotouče půlspojkou dovnitř a uloží je do boxu.
průběh 2. úseku
od startovní čáry soutěžící běží k Hammer boxu, uchopí obouruční palici a provede X úderů do jeho konstrukce, běží k tunelu, uchopí 20 kg závaží a pronese ho tunelem, oběhne kužel cca 5 m vzdálený od konce tunelu a stejnou trasou vrátí závaží zpět na místo, doběhne k figuríně, uchopí ji a přemístí koridorem do stanovené vzdálenosti a kolem kuželu zpět a položí ji na stanovené místo, běží k bariéře, překoná ji a doběhne do cíle úseku.
průběh 3. úseku
soutěžící po startu postupně dopraví 4 ks žebříků k lešení, o které je opře, vystoupá po pevném žebříku do určeného NP, pomocí lana vytáhne a odloží břemeno na plošinu lešení a sestoupí zpět na zem a pokud je použito jistící zařízení, odepne se od něj. (Je-li místo lešení s pevným žebříkem použita cvičná věž nebo lešení se schodištěm, po opření žebříků uchopí dvě 15 kg závaží, vystoupí do určeného NP, odloží závaží, pomocí lana vytáhne a odloží břemeno na plošinu, uchopí znovu závaží, snese je po schodišti na zem a odloží je na původní místo.) Běží k monitoru a spojí proudnici B s monitorem. Poté pokračuje do cíle úseku.
průběh 4. úseku
soutěžící po startu běží do výškové budovy, kde pokračuje výstupem po schodech po značené trase do cíle ve stanoveném NP – zpravidla 5 až 8 pater.