Preventivně výchovná činnost

Zde se dozvíte jak probíhá výuka instruktory PVČ na školách a také o nejbližších akcích spjaté s prevencí požární ochrany a ochrany obyvatelstva na okrese Hodonín a také v Jmk.
 
 
 

Den se záchranáři v Hovoranech 2017

Druhou červencovou sobotu mohli děti z Hovoran zahájit prázdniny s hasiči a záchranáři. V Hovoranech u rybníka se konal první ročník Dne se záchranáři. Pro návštěvníky byly připravené jednotlivé stanoviště z oblasti požární ochrany a základy pomoci. Děti si zopakovali čísla tísnových linek, naučili se rozpoznat dobrý a zlý oheň, naučit se, jak správně poskytnout první pomoc při zástavě a co si zabalit do evakuačního zavazadla. 

Pro návštěvníky byly připraveny ukázky automobilového žebříku s dostupnou výškou 40m z územního odboru Hodonín HZS, ukázka správného a nesprávného uhašení hořícího oleje a hašení pomocí střední pěny.

 

Organizátoři si pro děti připravili v parném dnu na osvěžení meloun a po splnění většiny stanovišť si mohli vyzvednout občerstvení.

 

Na akci se podíleli členové OSH Hodonín, instruktoři PVČ, preventisti PO SH ČMS okresu Hodonín, DONERA Prušánky, JSDH Krumvíř, JSDH Čejč, JSDH Tvrdonice, JSDH Hovorany, HZS ÚO Hodonín

 
Tomáš Sklenák
Preventista PO

Fotogalerie

foto by Ivana Hykšová

 

 

Hasičský den Kuželov 2017

V sobotu 24. června 2017 se uskutečnil v Kuželově na Horňácku Hasičský den. Pro děti byli připraveny stanoviště se soutěžemi, ukázka hašení popelnice, ukázka správného uhašení hořícího oleje a na závěr si děti na vlastní kůži ošahaly střední pěnu.
 
Na akci se podíleli členové JSDH Hrubá Vrbka, SDH Kuželov, HZS ÚO Veselí nad Moravou a preventista PO SH ČMS okresu Hodonín.
 
Tomáš Sklenák
Preventista PO
 
 
 

Den s Hasíkem 2017

V pátek 2. června 2017 proběhl "Den s Hasíkem", pod záštitou starosty města Hodonín. "Den s Hasíkem 2017", který se konal v Hodoníně u zimního stadionu měl velký úspěch, jak mezi dětmi, tak mezi dospělými i hosty. Akce se zúčastnilo několik tříd ZŠ a MŠ. Odhadem se během dne vystřídalo cca 600 návštěvníků. Velké poděkování patří Ondřejovi Štěpánkovi, který se starala o fotodokumentaci celého dne.
 
Pozvánku přijali také mnozí hosté jako například místostarosta města Hodonín Jíří Janda, Ing. Zdeněk Škromach, starostka Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Bc. Zdeňka Jandová a mnozí další.
 
Na akci se podíleli zástupci PČR, MěP Hodonín, HZS ÚO Hodonín, Svaz záchranných brigád ČR, JSDHO Hrušky, JSDHO Rohatec, JSDHO Žeravice, občanský spolek Moravská Tanková Sahara, SDH Vracov, preventisti PO SH ČMS okresu Hodonín a instruktoři PVČ.
 

Během dne byly připraveny pro návštěvníky dynamické ukázky. Diváci mohli sledovat vyhledávání ztracené osoby psími záchranáři, na jakém principu funguje airbag, co udělá hořící olej, když se ho pokoušíme uhasit vodou a jak se používá hasící přístroj, ukázka monitoringu pomocí dronu a ukázka postupu HZS při dopravní nehodě. Mezi dospívajícími a dospělými návštěvníky bodovala vojenská technika a cisternové automobilové stříkačky.

 
Tomáš Sklenák
Preventista PO
 

Fotogalerie

Foto by Ondřej Štěpánek