Hasik.cz

 

Zde se dozvíte jak probíhá výuka instruktory PVČ na školách a také o nejbližších akcích spjaté s projektem Hasik.cz na okrese Hodonín a také v Jmk.
 
 

Den s Hasíkem 2016

 

V pátek 3. června 2016 proběhl "Den s Hasíkem", pod záštitou krajského radního Ing. Antonína Tesaříka a starosty města Hodonín. Celý den probíhal pod vedením Tomáše Sklenáka ve spolupráci s okresní odbornou radou prevence za přispění Jihomoravského kraje. "Den s Hasíkem 2016", který se konal v Hodoníně u zimního stadionu měl velký úspěch, jak mezi dětmi, tak mezi dospělými i hosty. Akce se zúčastnily 2 třídy SŠ a několik tříd ZŠ a MŠ. Odhadem se během dne vystřídalo cca 500 návštěvníků. Velké poděkování patří reklamní agentuře MOTIČÁK, která se podílela na grafické stránce plakátů a omalovánek pro děti a Romči Podlahové, která se starala o fotodokumentaci.
 
Pozvánku přijali také mnozí hosté jako například krajský radní Ing. Antonín Tesařík, místostarosta města Hodonín Jíří Janda, místopředseda Senátu parlamentu ČR Ing. Zdeněk Škromach, starosta okresního sdružení hasičů Miroslav Kuchař,  starostka Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Bc. Zdeňka Jandová, starostka obce Petrov Eva Mlýnková a mnozí další.
 
Na akci se podíleli zástupci ZZS Jmk, PČR, MěP Hodonín, HZS ÚO Hodonín, Fosfa a.s., Svaz záchranných brigád ČR, JSDHO Prušánky, JSDHO Blatnice pod Sv. Antonínkem, JSDHO Hodonín, občanský spolek Moravská Tanková Sahara, SDH Vracov, preventisti PO SH ČMS okresu Hodonín a instruktoři PVČ.
 

Na návštěvníky čekalo několik stanovišť, kde si zopakovali zásady první pomoci a resuscitaci se záchranáři z ZZS, mohli se podívat, s jakým vybavením pracují pyrotechnici, první výjezd PČR nebo městská policie. Dále si s instruktory preventivně výchovné činnosti zopakovali čísla tísňového volání, jak funguje hasicí přístroj a hlásič požáru. Zjistili, jak jednoduše může vzniknout požár v přírodě a že ho můžeme monitorovat dronem. Také se dozvěděli, jak ošetřit lehké popáleniny, jak na sobě uhasit hořící oděv a co si zabalit do evakuačního zavazadla. Během dne jsme připravili pro návštěvníky dynamické ukázky. Diváci mohli sledovat vyhledávání ztracené osoby psími záchranáři s asistencí zdravotnické záchranné služby, a co udělá hořící olej, když se ho pokoušíme uhasit vodou. Mezi dospívajícími a dospělými návštěvníky bodovala vojenská technika, cisternové automobilové stříkačky, automobilový žebřík HZS a obrněný hasičský transportér.

 
Tomáš Sklenák
Preventista PO
 

Fotogalerie

 

Foto by Romana Podlahová
 
 
 
Akce je zaměřena na prevenci požární ochrany, ochrany obyvatelstva a civilní ochrany. Návštěvníci se mohou každou celou hodinu těšit na dynamické ukázky, projít si několik stanovišť, kde se dozví důležité informace od hasičů, policie či zdravotní záchranné služby.
Osobní záštitu převzal krajský radní Ing. Antonín Tesařík
 a starosta města Hodonín pan Mgr. Milan Lúčka
Hlavními mediálními partnery je RADIO JIH a REKLAMNÍ AGENTURA MOTIČÁK