Prevence

Na této stránce naleznete vše co souvisí s prevencí. A to rady jak se chovat za mimořádné události, co dělat při povodni, nebo jak v klidu přežít Vánoce. Dozvíte se tu také více informací o výtvarné a literární soutěži pro děti - Požární ochrana očima dětí. A také informace o preventivně výchovné činnosti na našem regionu.

 

 

 

 

Kompletní zpráva o činnosti instruktorů preventivně výchovné činnosti z okresu Hodonín s kompletním přehledem činosti a dalších informací za uplynulé období naleznete zde.

 

 

Akce zaměřené na prevenci PO a OOb

datum název místo
2. června 2017 Den s Hasíkem Hodonín - u zimního stadionu
24. června 2017 Hasičský den Kuželov
8. července 2017 Den se záchranáři Hovorany

 

 

 

Projekt OČMU

HZS Středočeského kraje vytvořil na www.youtube.com kanál  Výuková videa pro školní téma "Ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných událostí" - OČMU, který má pomoci učitelům ve školách, ale také vedoucím mladých hasičů.

Na celém projektu se podílí realizační tým, který je z převážné většiny tvořen příslušníky z úseku prevence. 

Preventisti a instruktoři PO a OOb okresu Hodonín komunikují a vyměňují si své poznatky a nápady se zástupci HZS Středočeského kraje. Středočeský kraj zastupuje v této spolupráci  kpt. Ing. Mgr. Hynek Černým z pracoviště prevence OOB a KHP HZS Středočeského kraje, územní odbor Beroun a z okresu Hodonín Tomáš Sklenák, preventista PO a instruktor preventivně výchovné činnosti PO a OOb.

 

 

 

 

 

Jak málo stačí k záchraně života aneb jak správně pyužít reflexní prvky

 

 

Hasík - preventivně výchovná činnost v oblasti PO a OOb

 

Jméno: osvědčení: Obce spadající pod jednotlivé instruktory: kontakt:
Sklenák Tomáš Instruktor PVČ v oblasti PO a OOb

Preventista PO III.st.
Hodonín, Rohatec, Sudoměřice, Petrov, Blatnice pod Sv. Ant., Strážnice, Kyjov 728574617
Trojancová Jana Instruktor PVČ v oblasti PO a OOb

Preventista PO III.st.
Hodonín, Rohatec, Sudoměřice, Petrov, Blatnice pod Sv. Ant., Strážnice ---------
Valentová Blanka Instruktor PVČ v oblasti PO a OOb Hodonín, Šardice, Čejkovice, Ratíškovice, Vacenovice, Veselí nad M., Starý Poddvorov, Veletiny, Drslavice, Hradčovice 606535033
Mokrá Radka Instruktor PVČ v oblasti PO a OOb Radějov  
Možnarová Martina Instruktor PVČ v oblasti PO a OOb Radějov ---------
Kölbel Vojtěch Instruktor PVČ v oblasti PO a OOb Kyjov, Svatobořice 774346165
Šrůtka Igor Instruktor PVČ v oblasti PO a OOb Kyjov, Svatobořice ---------
Ňorek Dalimil Instruktor PVČ v oblasti PO a OOb Kuželov 737488401
Křivánek Ivo člen SDH Kuželov ---------
Komosný Štěpán Instruktor PVČ v oblasti PO a OOb Dolní Bojanovice, Vrbice, Troubsko, Moravské Bránice, Břeclav - Poštorná Fosfa a.s 774079181

 

 

Tento preventivní program je určen pro děti na základních školách v celé ČR. Jeho hlavním cílem je předat dětem důležité informace a návyky v oblasti prevence před požáry a mimořádnými událostmi, základy zdravovědy a základy ochrany obyvatelstva. Výuka je zaměřena na dvě věkové skupiny, a to pro děti ve druhých a šestých třídách základních škol. Výuku na školách vedou odborně proškolení instruktoři z řad profesionálních a dobrovolných hasičů a to ve svém volném čase a zcela zdarma. Proto se snaží získat co nejvíce sponzorů, aby mohli pokrýt své náklady na cestování a na drobné odměny pro děti.

 

Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje se k tomuto programu připojil v roce 2007, kdy byla vypracována Koncepce preventivně výchovné činnosti Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. Na Hodonínsku, Kyjovsku a Veselsku v současné době působí tři aktivní instruktorské skupiny ve složení T. Sklenák, J. Trojancová, B. Valentová, S. Kučerová, T. Strýček, I. Šrůtka a V. Kölbel , které se nyní snaží pokrýt náš region. V minulém školním roce prošlo výukou bezmála tisíc dětí a jejich pedagogů. Také byl uspořádán v Hodoníně nultý ročník akce s názvem „Den s Hasíkem“, jednalo se o vzdělávací program v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Děti i dospělí měli možnost vyzkoušet si hasičskou výstroj, prohlédnout hasičské i policejní automobily a také vůz záchranné služby, vyzkoušet si hašení a dozvědět se něco o požární ochraně a jak se správně zachovat v krizových a mimořádných situacích. Instruktoři na Hodonínsku chtějí s touto akcí pokračovat i v dalších letech. V minulém školním roce byli instruktoři pochváleni koordinátorkou PVČ HZS JmK  kpt. Bc. Pavlou Pražákovou a dali si za úkol, že ve svém náročném tempu budou pokračovat i nadále.

Sklenák Tomáš, instruktor PVČ

 

 

Rady hasičů:

Jak prožít Vánoce bez požáru

Jak na topidla a komíny

Co dělat, když hrozí povodně